Nigel Turner

Global Data Strategy, Principal Information Management Consultant EMEA

Nigel Turner to doświadczony konsultant Data Management. Jest weteranem branży, w której działa od ponad 30 lat. Jego doświadczenie obejmuje obszary Data Strategy, Data Governance, Data Quality, Master Data Management, & Business Intelligence. Regularnie występuje na konferencjach i prowadzi szkolenia. Również publikuje i wykłada na Cardiff University. Dziala w wielu organizacjach związanych z zarządzaniem danymi, w DAMA UK koordynuje pracę zespołu mentorów, którzy pomagają młodszym adeptom branży w ich rozwoju zawodowym.

Wiele lat pracował w British Telecommunications Group (BT), gdzie odpowiadał za projekty IM & data quality w skali całej korporacji. Doradzał w obszarze IM & CRM w BT Global Services’ i na rzecz jej klientów – takich jak Emirates Airlines, UK Ministry of Defence, Intel, HBOS, Belgacom i in.

Był wiceprezesed ds Information Management Strategy w Harte Hanks Trillium Software, wiodącym światowym dostawcą usług konsultingowych i narzędzi Data Quality & Data Governance. Pracował na rzecz ponad 150 klientów – w większości dużych światowych firm: HSBC, Progress Software, British Gas, HBOS, EDF Energy, Severn Trent Water, British Airways, Telefonica O2 and others.

Ostatecznie założył Global Data Strategy razem z Donna Burbank gdzie współpracował z klientami w Wielkiej Brytanii0, Europie, na Bliskim Wschodzie i w USA.

CDO Forum

14-15 września, 2022
www.cdoforum.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m. +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2023 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.